Разговор:Ерменци во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Армен Сурмејан[уреди извор]

Познатиот рок музичар Армен Сурмејан (од групата „Безимени“) не е наведен во листата познати Ерменци од Македонија.