Разговор:Енергија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Некаде имав прочитано дела „Енергијата е една од формита во кои се манифестира материјата“, ама не се сеќавам каде. Веројатно се мисли на равенката: Е = mc2