Разговор:Електролитна дисоцијација

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Хемија Оваа статија е дел од ВикиПроектот Хемија, кој има за цел да обезбеди повеќе информации во врска со хемиските соединенија со што корисниците на Википедија би можеле полесно да доаѓаат до фактографски податоци за голем број органски и неоргански супстанци. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја проширувате оваа статија, или да прочитате нешто повеќе за проектот на ВикиПроектот Хемија, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектната екипа и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

Чијашто наместо чија што, одделни зборови. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:26, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.