Разговор:Динетах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Име[уреди извор]

Динетах или Динета? Или пак Дајнета?! Не сугерирам ништо, само прашувам, бидејќи на англиски се пишува Dinetah, па го читам на англиски... Мислења? --iNkubusse A? 11:38, 31 мај 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:27, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:43, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.