Разговор:Дарио Срна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Име[уреди извор]

Името не е само хрватско, туку и македонско. Името е Дарио и нема ј. Не пренасочувајте да не бидеме смешни. Правописот и познавањето на македонскиот јазик се предуслов за успешни статии на Википедија. --Никола Стоіаноски 15:51, 3 мај 2012 (CEST)