Разговор:Прабугаризам

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Бугаризам)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • сметаат наместо сметат, синтаксна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:44, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest. Статијата има неправилно име, насловот треба да биде Прабугаризам, а не Бугаризам, затоа што ова нешто е поврзано со Прабугарите, а не со Бугарите. На руски јазик Булгары значи Прабугари, така да сите тие што се изјаснуваат како Булгары се Прабугари, а не Бугари, Бугари на руски јазик се пишува Болгары. Sashko1999 (разговор) 21:42, 26 јануари 2018 (CET)[одговори]