Разговор:Архитектура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Почнав да работам на статијата за Архитектура. Ако има некој идеи нека пише во разговоров. Мислам дека табелата треба да се дополни и со архитектура од остатокот на светот.

Тоци 07 февруари 2008 10.30 (CEST)