Разговор:Југославија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Се зборува и за постоење на Југославија од 1974. Треба подобро да се напише оваа статија.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:36, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.