Прејди на содржината

РК Диселдорф

Од Википедија — слободната енциклопедија
РК Диселдорф
ПрекариHSG
Основан2000
ИгралиштеКастело Диселдорф
Приемност3.400
Престедател-
Главен тренер-
Лига-
Бои
Клупски бои         
Дресови
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Домашен
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Гостински
Мреж. место
Матична страница

РК Диселдорф (германски: (HSG) ART Düsseldorf) — ракометен клуб од Диселдорф, Германија. Тековно се натпреваруваат во Втората сојузна ракометна лига.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]