Предлошка:TCA

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Туркс и Кајкос

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{TCA}}

Става знаменце и викиврска за Туркс и Кајкос. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Туркс и Кајкос}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано