Предлошка:PronEng

Од Википедија — слободната енциклопедија

се изговара /{{{1}}}/

Example[уреди извор]

Овој збор би бил ваков со употреба на предлошката:

A battleship(борбен вселенски брод), {{pron-en|ˈbætəlʃɪp}}, е ...

ќе се покаже:

A battleship, англиски изговор: /ˈbætəlʃɪp/, е ...