Прејди на содржината

Предлошка:PH indicator template

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{indicator_name}}} (Показател на pH)
под pH {{{low_pH}}} над pH {{{high_pH}}}
{{{low_pH}}} {{{high_pH}}}
Икона за документација Документација за предлошка[создај]