Предлошка:MMR

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Бурма

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{MMR}}

Става знаменце и викиврска за Бурма. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Burma}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{MYA}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „MYA“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Burma.

Поврзано

  • Шаблон:Country data Burma — дава повеќе можности како историски и воени варијанти на знамето