Предлошка:MDV

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Малдиви

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{MDV}}

Става знаменце и викиврска за Малдиви. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Малдиви}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано