Предлошка:Location map Археолошки локалитет во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of местоположба во рамките на Македонија
name местоположба во рамките на Македонија
border
coordinates
42.5
20.3 ←↕→ 23.2
40.7
map center 41°36′ СГШ; 21°45′ ИГД / 41.6° СГШ; 21.75° ИГД / 41.6; 21.75
image Macedonia relief location map-light.png
Location map Археолошки локалитет во Македонија
Икона за документација Документација за предлошка[создај]