Предлошка:GlossaryForHyperspace

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{title}}} - „Поимник за хиперпросторот“ од Џорџ Олшевски (англиски)

Намена[уреди извор]

anchor= Antiprism (изворен англиски наслов)
title= Антипризма (македонски наслов за приказ)