Предлошка:GNQ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Екваторска Гвинеја

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{GNQ}}

Става знаменце и викиврска за Екваторска Гвинеја. Оваа предлошка е пандан на

  1. пренасочување Предлошка:Пвп, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{GEQ}} или {{EQG}} (кои пренасочуваат кон предлошкава) бидејќи „GEQ“ е код на МОК, а „EQG“ е код на ФИФА за Equatorial Guinea.

Поврзано