Предлошка:GHS corrosion

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пиктограмот за корозија е ознака припадник на светски хармонизираниот систем за класификација и ознака на хемикалии

Икона за документација Документација за предлошка[создај]