Предлошка:Data Finland municipality/native language Finnish

Од Википедија — слободната енциклопедија

[1]

Наводи[уреди извор]

  1. „Населението според јазикот и бројот на странци и површината до 31 декември 2008“. Статистика на Финска. Статистика на Финска. Посетено на 29 март 2009.