Предлошка:Ctime:N

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

6

За да добиете било кој месец од годината во кинескиот календар

Предложни параметри

ПараметарОписТипСтатус
датум1 d

датумот во грегоријанскиот календар.

По основно
today
Датумнезадолжително