Предлошка:Country data Tonga

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Tonga е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Тонга

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тонга Наслов на главата статија (Тонга)
shortname alias Тонга (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Tonga.svg Назив на сликата (File:Flag of Tonga.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Тонга}} Тонга
  • {{знамеикона|Тонга}}Тонга
  • {{државнознаме|Тонга}} Тонга[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]