Предлошка:Country data Serbian Krajina

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Serbian Krajina е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Serbian Krajina (1991).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Република Српска Краина Наслов на главата статија (Република Српска Краина)
shortname alias Serbian Krajina (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Serbian Krajina (1991).svg Назив на сликата (File:Flag of Serbian Krajina (1991).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
altState Flag of Serbian Krajina (1991).svgState Flag of Serbian Krajina (1991).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта