Предлошка:Country data Kingdom of France

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Kingdom of France е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Royal Standard of the King of France.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Француско кралство Наслов на главата статија (Француско кралство)
flag alias Royal Standard of the King of France.svg Назив на сликата (File:Royal Standard of the King of France.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба