Прејди на содржината

Предлошка:Country data Byelorussian SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Byelorussian SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Белоруска ССР Наслов на главата статија (Белоруска ССР)
shortname alias Белоруска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Byelorussian SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Byelorussian SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1919Flag of the Byelorussian SSR (1919).svg
1937Flag of the Byelorussian SSR (1937).svg
1940Flag of the Byelorussian SSR (1940).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: