Предлошка:Country data Azores

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Azores е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Azores Наслов на главата статија (Azores)
flag alias Flag of the Azores.svg Назив на сликата (File:Flag of the Azores.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Azores}} Azores
  • {{знамеикона|Azores}}Azores