Предлошка:Country data Чивава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Чивава е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Chihuahua.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чивава Наслов на главата статија (Чивава)
shortname alias Chihuahua (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Chihuahua.svg Назив на сликата (File:Flag of Chihuahua.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Чивава}} Чивава
  • {{знамеикона|Чивава}}Чивава
  • {{државнознаме|Чивава}} Chihuahua