Предлошка:Country data Хемпшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Хемпшир е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Hampshire.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хемпшир Наслов на главата статија (Хемпшир)
flag alias Flag of Hampshire.svg Назив на сликата (File:Flag of Hampshire.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Хемпшир}} Хемпшир
  • {{знамеикона|Хемпшир}}Хемпшир