Предлошка:Country data Хановер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Хановер е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flagge Preußen - Provinz Hannover.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Провинција Хановер Наслов на главата статија (Провинција Хановер)
shortname alias Хановер (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flagge Preußen - Provinz Hannover.svg Назив на сликата (File:Flagge Preußen - Provinz Hannover.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1692Flag of Hanover (1692).svgFlag of Hanover (1692).svg
kingdomFlag of Hanover 1837-1866.svgFlag of Hanover 1837-1866.svg
stateLand hannover flagge.jpgLand hannover flagge.jpg


Пример за употреба

Употреба на варијанта