Прејди на содржината

Предлошка:Country data Флорида

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Флорида е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Флорида

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Флорида Наслов на главата статија (Флорида)
flag alias Flag of Florida.svg Назив на сликата (File:Flag of Florida.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Флорида}} Флорида
  • {{знамеикона|Флорида}}Флорида