Прејди на содржината

Предлошка:Country data Фламанска Област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Фламанска Област е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фламанска Област Наслов на главата статија (Фламанска Област)
flag alias Flag of Flanders.svg Назив на сликата (File:Flag of Flanders.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба