Предлошка:Country data Фиџи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Фиџи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Фиџи

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фиџи Наслов на главата статија (Фиџи)
shortname alias Фиџи (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Fiji.svg Назив на сликата (File:Flag of Fiji.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Фиџи}} Фиџи
  • {{знамеикона|Фиџи}}Фиџи
  • {{државнознаме|Фиџи}} Фиџи