Предлошка:Country data Сомерсет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Сомерсет е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

New realisation of proposed Somerset flag.png

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сомерсет Наслов на главата статија (Сомерсет)
flag alias New realisation of proposed Somerset flag.png Назив на сликата (File:New realisation of proposed Somerset flag.png, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Сомерсет}} Сомерсет
  • {{знамеикона|Сомерсет}}Сомерсет