Прејди на содржината

Предлошка:Country data Поату-Шаранта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Поату-Шаранта е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Поату-Шаранта Наслов на главата статија (Поату-Шаранта)
flag alias Poitou-Charentes flag.svg Назив на сликата (File:Poitou-Charentes flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Поату-Шаранта}} Поату-Шаранта
  • {{знамеикона|Поату-Шаранта}}Поату-Шаранта