Предлошка:Country data Пенсилванија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Пенсилванија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Pennsylvania.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Пенсилванија Наслов на главата статија (Пенсилванија)
flag alias Flag of Pennsylvania.svg Назив на сликата (File:Flag of Pennsylvania.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Пенсилванија}} Пенсилванија
  • {{знамеикона|Пенсилванија}}Пенсилванија