Предлошка:Country data Обединета Арапска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Обединета Арапска Република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Обединета Арапска Република Наслов на главата статија (Обединета Арапска Република)
flag alias Flag of Syria.svg Назив на сликата (File:Flag of Syria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: