Предлошка:Country data Независна Држава Хрватска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Независна Држава Хрватска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Croatia (1941–1945).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Независна Држава Хрватска Наслов на главата статија (Независна Држава Хрватска)
shortname alias Хрватска (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Croatia Ustasa.svg Назив на сликата (File:Flag of Croatia Ustasa.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval ensign of Croatia (1941–1944).svgNaval Ensign of the Independent State of Croatia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Пример за употреба