Предлошка:Country data Независна Држава Хрватска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Независна Држава Хрватска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Croatia (1941–1945).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Независна Држава Хрватска Наслов на главата статија (Независна Држава Хрватска)
shortname alias Хрватска (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Croatia Ustasa.svg Назив на сликата (File:Flag of Croatia Ustasa.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval ensign of Croatia (1941–1944).svgNaval Ensign of the Independent State of Croatia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Пример за употреба