Прејди на содржината

Предлошка:Country data Монтана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Монтана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Монтана Наслов на главата статија (Монтана)
flag alias Flag of Montana.svg Назив на сликата (File:Flag of Montana.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Монтана}} Монтана
  • {{знамеикона|Монтана}}Монтана