Предлошка:Country data Маршалски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Маршалски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Marshall Islands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Маршалски Острови Наслов на главата статија (Маршалски Острови)
shortname alias Маршалови Острови (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Marshall Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Marshall Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба