Предлошка:Country data Манитоба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Манитоба е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Manitoba.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Манитоба Наслов на главата статија (Манитоба)
flag alias Flag of Manitoba.svg Назив на сликата (File:Flag of Manitoba.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1905Flag of Manitoba (1905).svgFlag of Manitoba (1905).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Манитоба}} Манитоба
  • {{знамеикона|Манитоба}}Манитоба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Манитоба|1905}} Манитоба
  • {{знамеикона|Манитоба|1905}}Манитоба