Предлошка:Country data Лоарски Крај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Лоарски Крај е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лоарски Крај Наслов на главата статија (Лоарски Крај)
flag alias Pays-de-la-Loire flag.svg Назив на сликата (File:Pays-de-la-Loire flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Лоарски Крај}} Лоарски Крај
  • {{знамеикона|Лоарски Крај}}Лоарски Крај