Предлошка:Country data Лимбург (Белгија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Лимбург (Белгија) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лимбург (Белгија) Наслов на главата статија (Лимбург (Белгија))
shortname alias Лимбург (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Limburg (Belgium).svg Назив на сликата (File:Flag of Limburg (Belgium).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Лимбург (Белгија)}} Лимбург (Белгија)
  • {{знамеикона|Лимбург (Белгија)}}Лимбург (Белгија)
  • {{државнознаме|Лимбург (Белгија)}} Лимбург


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: