Предлошка:Country data Лигурија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Лигурија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Liguria.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лигурија Наслов на главата статија (Лигурија)
flag alias Flag of Liguria.svg Назив на сликата (File:Flag of Liguria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Лигурија}} Лигурија
  • {{знамеикона|Лигурија}}Лигурија