Предлошка:Country data Леон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Леон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandera de León.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Леон (покраина) Наслов на главата статија (Леон (покраина))
shortname alias Леон (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Bandera de León.svg Назив на сликата (File:Bandera de León.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Леон (покраина)}} Леон (покраина)
  • {{знамеикона|Леон (покраина)}}Леон (покраина)
  • {{државнознаме|Леон (покраина)}} Леон