Предлошка:Country data Кралство Унгарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кралство Унгарија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Hungary (1915-1918, 1919-1946).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Унгарија Наслов на главата статија (Кралство Унгарија)
shortname alias Унгарија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Hungary (1915-1918, 1919-1946).svg Назив на сликата (File:Flag of Hungary (1915-1918, 1919-1946).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilCivil and Naval Ensign of Hungary (1921).svgCivil and Naval Ensign of Hungary (1921).svg
navalNaval Ensign of Hungary (1939-1945).svgNaval Ensign of Hungary (1939-1945).svg
armyWar Flag of Hungary (1939-1945, size III and V).svgWar Flag of Hungary (1939-1945, size III and V).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Кралство Унгарија}} Royal Hungarian Army
  • {{знамеикона|Кралство Унгарија|армија}}Кралство Унгарија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data:

[[Категорија:Предлошки за податоци за земји|]][[Категорија:Предлошки за податоци за земји со своја кратенка‎|]]