Предлошка:Country data Косово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Косово е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Косово

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Косово Наслов на главата статија (Косово)
flag alias Flag of Kosovo.svg Назив на сликата (File:Flag of Kosovo.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Косово}} Косово
  • {{знамеикона|Косово}}Косово