Предлошка:Country data Квинсленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Квинсленд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Queensland.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Квинсленд Наслов на главата статија (Квинсленд)
flag alias Flag of Queensland.svg Назив на сликата (File:Flag of Queensland.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Квинсленд}} Квинсленд
  • {{знамеикона|Квинсленд}}Квинсленд