Предлошка:Country data Кампанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кампанија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Campania.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кампанија Наслов на главата статија (Кампанија)
flag alias Flag of Campania.svg Назив на сликата (File:Flag of Campania.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Кампанија}} Кампанија
  • {{знамеикона|Кампанија}}Кампанија