Предлошка:Country data Калгари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Калгари е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

[[File:|thumb|]]

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Калгари Наслов на главата статија (Калгари)
flag alias незададено! Назив на сликата ([[:File:]], прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Калгари}}[[File:|23x15px|border |alt=|link=]] Калгари
  • {{знамеикона|Калгари}}[[File:|22x20px|border |alt=Калгари|link=Калгари]]