Предлошка:Country data Источна Фландрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Источна Фландрија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Источна Фландрија Наслов на главата статија (Источна Фландрија)
flag alias Oost-vlaanderen.png Назив на сликата (File:Oost-vlaanderen.png, прикажана горе-десно)


Пример за употреба