Предлошка:Country data Долна Нормандија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Долна Нормандија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Basse-Normandie.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Долна Нормандија Наслов на главата статија (Долна Нормандија)
shortname alias Долна Нормандија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Basse-Normandie.svg Назив на сликата (File:Flag of Basse-Normandie.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба